Reklam

Metin Yavuz, "Unutulmamalıdır ki, beslediğiniz yılanlar Fransa’da gördüğümüz gibi, bir gün sizi de sokabilir."

Metin Yavuz, "Unutulmamalıdır ki, beslediğiniz yılanlar Fransa’da gördüğümüz gibi, bir gün sizi de sokabilir."

Metin Yavuz,
14 Ocak 2023 - 10:11

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz İsveç'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan olaylara sert tepki gösterdi.
Açıklamasında, terör örgütü PKK yandaşlarının, İsveç'in başkenti Stockholm'de Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsını ve ülkemizi hedef alan saldırısını şiddetle kınadığını  ve lanetlediğini vurgulayan Yavuz, "İsveç’in NATO üyelik girişimleri sürüyorken, bu tür girişimlere müsamaha göstermesini de düşündürücü buluyoruz. Bu alçakça eyleme İsveç’in göz yumması, Türkiye’nin NATO’ya üyelikleri konusunda öne sürdüğü haklı endişelerini bir kez daha dünya kamuoyuna göstermiştir.
Medeniyetin beşiği olarak adlandırılan Avrupa’da Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş Cumhurbaşkanı’na bu tarz bir eylemin gerçekleştirilmesi tarihe not düşülecek bir durumdur. Bu müttefiklik ruhuna da, NATO kurallarına da, insan haklarına da aykırıdır. İsveç’ten bu alçak terör eylemini gerçekleştirenleri derhal tespit etmesini ve hukuk önünde gerekenin yapılmasını, diğer Avrupa ülkelerinin de bu olaya tepki göstermesini bekliyoruz.
Unutulmamalıdır ki, beslediğiniz yılanlar Fransa’da gördüğümüz gibi, bir gün sizi de sokabilir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde terörle ve teröre destek veren herkesle  yurt içerisinde ve yurt dışında mücadele etmeye devam edeceğiz."