AYDIN'LILARIN SÜPER LİG TAKIMLARI 'EGE TEMSİLCİLERİ'
Futbol Gezegeni

Futbol Gezegeni

AYDIN'LILARIN SÜPER LİG TAKIMLARI 'EGE TEMSİLCİLERİ'

17 Ağustos 2019 - 14:08


     Aydın şehrinin futbol takımı Aydınspor'un bugün kü adıyla süper ligden düşmesinin üzerinden dile kolay 28 koca yıl geçmiş. Aydın şehri büyük maçlara büyük takımlara ve büyük heyecanlara hasret.
      İşte bu yıllardır süre gelen hasretin dinmemesi Aydınlıları Ege'nin çeşitli takımlarını desteklemeye mecbur bırakıyor. Örneğin Aydınlılar Süper ligde Ege'yi temsil eden Göztepe'nin maçlarını izlemeye en yakın şehirlerden biri olan Izmir'e gidiyorlar. Geçen senelerde Manisa temsilcisi Akhisarspor Süper ligdeydi. Manisa'ya gidip büyük maç hasretlerini bir nebze olsun dindiriyordu cefakar Aydın spor severleri. Bu sene de komşu illerden biri olan Denizli'nin futbol takımı Yukatel Denizlispor Süper lige yükseldi de kendi şehrinde futbola aç olan taraftarlar 'Horozlar'ı desteklemek için Denizli'nin yolunu tutacaklar. Adeta göçebe bir taraftar topluluğuna dönüşen futbol sever Aydın halkı maalesef Aydın'ın karanlık futbol yıllarında komşu illerde aydınlanmaya çalışıyorlar. 
      Gönül isterdi ki güzide şehrimiz Aydınımızdan bir futbol takımı Süper ligde olsaydı ve bu Aydın şehrinin vefalı futbol severleri yıllar sonra mutlu olabilselerdi..