Savaş'tan Çerçioğlu'na,'Adana kebap yapacağına kestane kebap yap'

Savaş'tan Çerçioğlu'na,'Adana kebap yapacağına kestane kebap yap'

Savaş'tan Çerçioğlu'na,'Adana kebap yapacağına kestane kebap yap'
04 Mart 2024 - 22:17

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Aydın’ın ürünlerini tanıtmak yerine Adana kebap tanıtımı yapan büyükşehir belediye başkanını eleştirdi. 
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Atatürk Kent meydanında vatandaşlara Adana kebap ikram edip tanıtımını yaptı. Aydın’da bir çok yöresel ürün varken Adana kebabı tanıtan Çerçioğlu’na Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Savaş’tan sert tepki geldi. Savaş, mevcut büyükşehir belediye başkanın Aydın’ın kestane, pide, incir gibi ürünleri dururken Adana kebabının tanıtımını yaparak, kentini değil kendini düşünen bir zihniyete sahip olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiğini söyledi. 
Aydın’ın ürünlerini tanıtmak yerine Adana’nın kebabını tanıtan Çerçioğlu’nun bu tutumunu doğru bulmadıklarını kaydeden Savaş, “Kentini değil kendini düşünen bir zihniyet var. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı çıkmış Adana kebap tanıtımı yapıyor. Adana kebabı tanıtacağına kestane kebap tanıt. Adana kebabı zaten herkes biliyor. Sen Adana kebabı tanıtacağına bu şehrin birçok tarım ürünü, tarihi yerleri var onların tanıtımını yap. Kestaneyi, inciri, zeytinyağını, pidesini tanıt. Şehrimizi daha çok tanıtacağız ki daha çok ziyaretçi gelecek. Bu kentin esnafı daha çok kazansın” diyerek büyükşehir belediye başkanı eleştirdi.