Savaş,"Aydın'daki OSB sayısını artıracağız'

Savaş,"Aydın'daki OSB sayısını artıracağız'

Savaş,
04 Mart 2024 - 22:47Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Efeler ve Nazilli ilçesinde işçilerle bir araya geldi. Savaş, Aydın’da organize sanayi bölgelerinin sayısını arttırarak kentteki istihdam kapasitesini arttıracaklarını söyledi. 

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Efeler ilçesinde Tariş pamuk yağlı tohum işletmesinde bulunan çalışanlarını ziyaret etti. Öğle yemeğinde işçilerle bir araya gelen Savaş, kentteki sorunları ve projelerini anlatıp destek istedi.

Savaş, daha sonra Nazilli'de Kral İncir İşletmesini, Uğur Soğutma Fabrikasını, Kutlu Camı, Şahinler Palet üretim tesisini ziyaret edip işçilerle bir araya geldi. AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, Cumhur İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler ve Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Savaş'a eşlik etti.

 Ayrıca Nazilli OSB yöneticileriyle buluşan Savaş, 31 Mart’ta Aydın'ın hak ettiği hizmetlerle buluşturacağını söyledi. 
Sadece belediye hizmetleri yapmakla kalmayacağını ifade eden Savaş, Nazilli'de 3 bin dönümlük yeni Organize Sanayi Bölgesi oluşturmak için çalışmaların sürdüğünü söyledi. 

Aydın'ın gerçek belediyecilik ile buluşması adına işçilerden destek isteyen Savaş, "Nazillimizin ve şehrimizin üretim, istihdam ve ihracat kapasitesini arttırmak amacıyla süratle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Organize Sanayi Bölgelerimizin sayısını ve kapasitesini arttırmak için girişimlerde bulunacağız. Kadın istihdamını arttırmaya yönelik projelerimiz öncelikli olacak. Bu şehrimizin kalkınması, büyümesi, ekonomik anlamda Aydın'ın rekabet edebilir olması adına elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız." dedi. 

SUYA 2 YILDA YÜZDE 550 ZAM YAPILDI 
Türkiye’nin en pahalı suyunu Aydınlıların tükettiğini hatırlatan Savaş, büyükşehrin son 2 yılda suya yüzde 550 zam yaparak suyun metre küpünün 6 liradan 38 liraya çıkarıldığını söyledi. Savaş, 1 Nisandan itibaren suya yüzde 50 indirim yapacaklarını ve 5 yıl zam yapmayacaklarını açıkladı.