Reklam

Fuat Öndeş "Siyasi partilerle ve siyasilerle görüştüğüm gibi iddialar yalan ve iftiradan ibarettir, "

Fuat Öndeş "Siyasi partilerle ve siyasilerle görüştüğüm gibi iddialar yalan ve iftiradan ibarettir, "

Fuat Öndeş
28 Temmuz 2023 - 18:26

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, son günlerde sıklıkla olmak üzere dönem dönem  çeşitli basın yayın organlarında parti değiştireceği, başka bir partiye transfer olacağı, bir takım siyasi partilerle ve siyasilerle görüştüğü gibi   aslı astarı olmayan dedikodu ve yalan iddialardan yola çıkarılarak hazırlanan haberlere yer verildiğini bu nedenle açıklama yapma zorunluluğunun doğduğunu bildirdi.

Öndeş, açıklamasında şunları kaydetti:

". Şaşkınlık ve üzüntüyle takip ettiğim bu dedikodu mayalı haberlerin  bana inanan ve güvenen, oylarıyla göreve getiren seçmenlerimize ve partimize zarar vermemesi adına  bu açıklamayı yapma gereği duydum. 
Aydın özelinde parti değiştiren, transfer olan, yer değiştiren her ne şekilde olursa olsun bu gibi iş ve eylemlerde bulunan belediye başkanlarının bu kararları tamamen kendi inisiyatiflerindedir ve kişilerin kendilerini bağlamaktadır. Cumhuriyet Halk Partimizin bir belediye başkanı ve hepsinden ayrı olarak bu ailenin bir ferdi olarak ilk günden bugüne yolumuz da, çizgimiz de, rengimiz de,  hep aynıydı bundan sonraki süreçte de aynı olarak kalmaya devam edecektir. Hiçbir şüpheye mahal vermeme adına bu kararlılığımı da dönem dönem şahsıma yönelik çıkan bu tip dedikodu ve iftiraları ortadan kaldırma adına açık yüreklilikle net bir şekilde ifade ettim. Bugün yine aynı kararlılık ve netlikle bir kez daha ifade etmek istiyorum ki parti değiştireceğim, transfer olacağım, siyasi partilerle ve siyasilerle görüştüğüm gibi iddialar yalan ve iftiradan ibarettir, benim yolum da, çizgim de yola çıktığımız günden beri Cumhuriyet Halk Partisidir hep de öyle olacaktır.. Bu yönde herhangi bir siyasetçi, şahıs ve kurumla herhangi bir görüşmem, temasım sözüm ona pazarlık söz konusu değildir, olmamıştır ve asla da olmayacaktır. Biz zincirin en sağlam halkasıyız ve öyle olmayı sürdüreceğiz."