Alıcık, "Malazgirt ruhunun yansıması olan Büyük Taarruzun kabiliyet ve karakteri Türk vatanın teminatıdır.1

Alıcık, "Malazgirt ruhunun yansıması olan Büyük Taarruzun kabiliyet ve karakteri Türk vatanın teminatıdır.1

Alıcık,
26 Ağustos 2023 - 09:09

MHP İl Başkanı Alıcık; Malazgirt Zaferi haç ile hilalin, hak ile batılın çarpışmasıdır. Malazgirt ruhunun yansıması olan Büyük Taarruzun kabiliyet ve karakteri Türk vatanın teminatıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Malazgirt zaferinin 952. yıl dönümü ve Büyük Taarruzun 101. Yılı dolayısıyla yayınladığı mesajda "Malazgirt, yankıları hala devam eden haç ile hilalin çatışmasına, hak ile batılın çarpışmasına sahne olmuştur. Malazgirt Zaferi; İstanbul'un fethinin mutlak bir habercisi, Türkiye Cumhuriyeti'nin muhkem bir harcıdır" dedi.

Malazgirt haç ile hilalin, hak ile batılın çarpışmasıdır

26 Ağustos 1071’deki Malazgirt Zaferinin askeri bir başarının çok ötesinde değerlendirilmesi gerektiğini belirten MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, “Bu zafer; imanın, öngörünün, aklın, sabrın, stratejik yönetim kudretinin, yüksek ülkülere bağlanışın, dahası vicdanın, insaniyetin, kaynaşma ve kucaklaşma hasletinin imrenilecek bir mahsulüdür. Malazgirt’te yendiklerimiz, İzmir’de denize döktüklerimiz tekrar hıyanete teşebbüs ederlerse, tekrar kalkışmaya ve işgale heveslenirlerse ya istiklal ya ölüm seçeneğini masaya koyup can feda olsun diyerek gereğini seve seve yapacağız. 
26 Ağustos 1071 Malazgirt’teki şanlı muzafferiyetin  yıldönümünde büyük Türk hünkarımız Sultan Alparslan’ı rahmetle, minnetle yad ediyorum.
26 Ağustos 1922 Büyük Taarruz’un başlamasının yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü, Milli Mücadele kahramanlarımızı saygıyla, şükranla, rahmetle anıyorum.
Kanlarıyla destan, inanmışlıklarıyla tarih yazarak bize vatan bırakan tüm şehitlerimize, elleri öpülesi ecdadımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.
Malazgirt Zaferiyle doğduğumuz bu topraklarda, Büyük Taarruzla doğrulmayı başardık, sonsuza kadar da var olmaya ant içtik."dedi.