Reklam

YAVUZ "HIZ KESMEDEN DEVAM EDIYORUZ"

YAVUZ "HIZ KESMEDEN DEVAM EDIYORUZ"

YAVUZ
26 Eylül 2022 - 16:10

Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz Aydın iline yapılan yatırımlara dikkat çekti..

KAMU YATIRIMLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Aydın-Denizli Otoyolu, Söke’de Sarıçay Barajı, Aydın Şehir Hastanesi başta olmak üzere birçok alanda milyarlık projelerle Aydın’ımız kamu yatırımlarıyla kalkınmaya devam ediyor. Aydın’ımız için tarım, sağlık ve ulaşım alanlarındaki dev yatırımlar 24 saat esasına dayalı büyük bir gayretle sürüyor. 

AYDIN ŞEHİR HASTANESİ’NİN %60’ı TAMAMLANDI

Aydın'ımızın sağlık yapısını güçlendirecek dev sağlık kompleksi, Aydın Şehir Hastanesi'nin yapımı artan bir hızla devam ediyor. Günümüz itibariyle hastane inşaatının % 60’ı tamamlanmış bulunmaktadır. 

Hem bölgemizin hem de Aydın'ımızın en güvenli ve en sağlam binalarından biri olacak olan, Aydın’ımızın son yıllardaki en büyük yatırımlarından biri olan Aydın Şehir Hastanesi, 140 bin metrekare arazi üzerinde, 270 bin metrekare inşaat alanı, 950 yatak kapasiteli, 54 bin metrekare oturum alanı ve 2.269 araçlık otopark alanına sahip olacak.

Yapımına devam edilen Aydın Şehir Hastane’miz bittiğinde inşallah Aydın'ımız ve bölgemiz için uluslararası kalitede bir sağlık kampüsü olarak hizmet verecektir. Yatırımın hayata geçmesinde desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyor, Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca’ya, her konuda olduğu gibi elinden gelen gayreti gösteren sağlık teşkilatımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.