Arazöz’ü geri aldılar, yangına destek zorlaştı

Arazöz’ü geri aldılar, yangına destek zorlaştı

Arazöz’ü geri aldılar, yangına destek zorlaştı
01 Mayıs 2024 - 17:37Aydın’ın Koçarlı ilçesinde yerel seçimler sonrası Koçarlı Belediye Başkanı Özgür Arıcı’nın başkan seçilmesi ile Belediye için başka bir kurum tarafından tahsis edilen arazöz geri istenince Cincin mahallesinde meydana gelen yangına destek müdahalesi yapılamadı.

Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Koçarlı Belediyesine önceki dönem tahsis edilen arasöz Belediye Başkanı Özgür Arıcı’nın seçimi kazanmasının ardından geri iadesi istendi. Belediyenin hizmetini aksatmak için geri alınacak olan araç meydana gelen yangında kullanılamadı.

BAŞKAN ARICI GEÇMİŞ OLSUN MESAJI YAYINLADI

Koçarlı Belediye Başkanı Özgür Arıcı meydana gelen yangın için sosyal medya hesabından geçmiş olsun mesajı yayınlarken, yangına arazöz ile müdahale edemedikleri için üzgün olduklarını da dile getirdi.

Başkan Arıcı Mesajında, Geçmiş Olsun Cincin diyerek “Cincin Mahallemizde Meydana gelen yangın Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyemiz ve Koçarlı Belediyemiz ekipleri ve iş makineleri tarafından can kaybı olmadan kontrol altına alınarak söndürülmüştür. Belediyemize önceki dönem tahsis edilen arazözümüzün seçim sonrası geri alınması ve Belediyemizin müdahalede bulunma şartlarının zorlaştığı bu sebeple Mal kaybı yaşandığı bilgisi bizi ayrıca çok üzmüştür. Buradan Cincin mahalle sakinlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.