Reklam

Ömer Günel Kuşadasıspor'a başarılar diledi

Ömer Günel Kuşadasıspor'a başarılar diledi

Ömer Günel Kuşadasıspor'a başarılar diledi
06 Eylül 2023 - 17:58

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, TFF 3. Lig Temsilcisi Kuşadasıspor’a yeni sezonda başarılar diledi. 9 Eylül’de başlayacak olan TFF 3. Lig 2023-2024 yeni sezonu öncesinde bir mesaj yayınlayan Başkan Ömer Günel, kadın basketbol takımı kurulacağının müjdesini de verdi.  

Yeni sezonda Kuşadasıspor’a başarılar dileyen Başkan Ömer Günel mesajında şu ifadelere yer verdi:

“9 Eylül’de Özer Türk Stadımızda Akhisar ile oynayacağı yeni sezonun ilk maçı öncesinde kentimizin yükselen yıldızı Kuşadasıspor’a başarılar diliyorum. Kendi öz kaynaklarından beslenen, güçlü alt yapısı ile Türk futboluna da katkı sunan bir takım haline gelmesini arzuladığımız Kuşadasıspor’a bugüne kadar olduğu gibi 2023-2024 sezonunda da elimizden gelen desteği sunmayı sürdüreceğiz. TFF 2. Lig hedefiyle mücadele edecek siyah beyazlı takımımızın da yeni sezonda elde edeceği şampiyonluk ile yüzümüzü güldüreceğine yürekten inanıyorum."

"Kadın Basketbol takımı kuracağız"

Günel,  2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan'ı 3-2 mağlup ederek tarihinde ilk kez şampiyon olan A Milli Kadın Voleybol Takımının  elde ettiği başarıyı da bir kez daha tebrik ederek, . "Kazandığı zafer ile tarih yazan Filenin Sultanları, çağdaş Cumhuriyet kadınının gücünü dünyaya bir kez daha göstererek göğsümüzü kabartı. Ay yıldızlı kadın voleybolcularımızın ülkemize yaşattığı bu gurur bize de ilham oldu ve kentimiz Kuşadası’nda kadın basketbol takımı kurma kararı aldık. Spor alanında büyük başarı hikâyelerine sahip bir Kuşadası yaratma hedefi ile atacağımız bu adımın kız çocuklarımıza başarılı sporcular olma yönünde ilham vermesini temenni ediyorum.”