KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN GELECEĞİN YILDIZ FUTBOLCULARI İÇİN ÖNEMLİ YATIRIM

KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN GELECEĞİN YILDIZ FUTBOLCULARI İÇİN ÖNEMLİ YATIRIM

KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN GELECEĞİN YILDIZ FUTBOLCULARI İÇİN ÖNEMLİ YATIRIM
30 Ocak 2023 - 21:37

Kuşadası Belediyesi, kentte faaliyet gösteren spor kulüplerinin altyapı oyuncularının antrenman yaptığı Yüksel Alkışlı Spor Tesisleri’ni yenilemeye hazırlanıyor. Her yıl binlerce çocuk ve gence spor sevgisinin aşılandığı kompleksteki yenileme çalışmaları tamamlandığında tesis daha rahat ve konforlu bir antrenman ortamı sunacak.

Kuşadası Belediyesi, Kuşadasıspor’un efsane kaptanı Yüksel Alkışlı’nın adını taşıyan spor tesisinde çocuklar ve gençlerin daha iyi koşullarda antrenman yapabilmesi için kolları sıvadı. Bu kapsamda, Kuşadası’nda faal olan futbol kulüplerinin altyapı oyuncularının antrenman yaptığı tesiste Şubat ayı içerisinde bakım ve onarım çalışması başlatılacak. Tadilat çalışmasında, tesisin aydınlatma sistemi baştan aşağıya yenilenecek. Daha sonra suni çim sahalar ile soyunma odaları ve duşların bakımı yapılacak. Ayrıca tesis içerisine çocuklarını izlemeye gelen aileler için bir tane de kafeterya alanı oluşturulacak. Çalışmalar tamamlandığında Yüksel Alkışlı Spor Tesisleri daha modern bir görünüme kavuşacak.

Yüksel Alkışlı Spor Tesisleri’ne giderek incelemelerde bulunan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yapması bizim için çok önemli. Belediye olarak bu amaçla spor tesislerimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. Yüksel Alkışlı Tesisleri’ndeki bakım ve onarım çalışmalarımız bittikten sonra da futbol altyapısıyla ilgili kapsamlı bir çalıştay düzenlemeyi planlıyoruz” diye konuştu.