Reklam

Mhp Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Mhp Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Mhp Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
28 Ekim 2022 - 11:25


MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında; “Türkiye’de rejimin adı Cumhuriyet’tir, hükümet sisteminin adı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir.” dedi.
Alıcık,  mesajında şu ifadeleri kullandı;
“Türkiye Cumhuriyeti haklı bir davanın, zulme boyun eğmeyen Türk milliyetçisi bir şuurun ilelebet payidar kalacak bir mirası, her şartta müdafaa edilecek kutlu bir emanetidir. Türkiye Cumhuriyeti; teslimiyetçi odaklara da tarihi bir cevap, milli bir duruş olarak ibra ve ilandır. Ne var ki bu teslimiyetçi kuşağın tortu ve torunları zalimler, zulme yandaşlık yapanlar, baskıya, dayatmaya refakat eden tavizkarlar defaten tekrar şanslarını denemiş, 15 Temmuz hainliği ile bir kez daha Türkiye Cumhuriyeti'nin surlarında gedik açmak istemişler , Türk Milletinin azim ve kararlığı ile darmadağın edilmişlerdir. Türkiye Cumhuriyetini kötüleyenlerin, milli birlik ve bin yıllık kardeşlik hukukuna içten içe kin ve nefret duyanların oyunlarını bozacak, bu milli ve tarihi görevi layıkıyla yerine getirecek, hasretle beklenilen hesaplaşmayı gerçekleştirecek tek merci ise büyük Türk milletidir. Cumhuriyet fikri hür, vicdanı hür nesiller sayesinde çıkarılmak istenen rotasında kalacak, geleceğin ümitleriyle kucaklaşacaktır. 
Türkiye Cumhuriyeti Türk kültürüne, Türk diline, düşünme setlerimize dilde, fikirde, işte birlik ülküsü kazandırmıştır.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk milletimizin ortak değeridir, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusudur, Milli Mücadele’nin önderidir, İlk Meclis Başkanımızdır, İlk Cumhurbaşkanımızdır.
Tavrımız nettir, duruşumuz Kuvayı Milliye’dir. Türkiye Cumhuriyeti yaşayacaktır. Bizler faniyiz, devletimiz ve milletimiz baki kalacaktır. Bir kere yükselen bayrak bir daha düşmeyecektir.
Türkiye’de rejimin adı Cu0mhuriyet’tir, hükümet sisteminin adı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Türkiye’nin yolu da, bahtı da ardına kadar açıktır. Türk Milleti; 2023 yılında, 1923 yılının ilkelerini kesintiye uğratmayacaktır. 2023 yılında, 1923 yılının ruh ve mirasını yağmalatmayacaktır. 2023 yılında, 1923 yılının eser ve emanetlerini yıktırmayacaktır. Güvence kahraman Türk Gençliğidir.
Türk Milletimizin, Aydınlı yiğit efe yürekli hemşerilerimizin  , dava arkadaşlarımızın ve Türk Gençliğinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ediyor, Türkiye Cumhuriyetimizin 99. Yaşını kutluyoren içten sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.  İlk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran kahramanlara, şehadetleriyle bizlere bağımsız yaşama duygusunu aşılayan muhterem şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."