Yerli ve Milli Parti Aydın İl Başkanı Aydın Uyanık oldu

Yerli ve Milli Parti Aydın İl Başkanı Aydın Uyanık oldu

Yerli ve Milli Parti Aydın İl Başkanı Aydın Uyanık oldu
19 Ekim 2023 - 09:01

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, Partisinin Aydın İl Başkanılığı'na Aydın Uyanık'ın atandığını açıkladı.

MKYK üyelerinin oylarıyla Aydın İl Başlkanlığı'na atanan Uyanık, Aydın'da güçlü bir yapı oluşturacaklarını ve yerel seçimde etkili bir çalışma yapacaklarını söyledi..
Yerli ve Milli Parti'nin  28 Temmuz 2023 tarihinde kuruluşunu tamamladığını anımsatan Aydın Uyanık, Aydın'da il başkanlığı açılışını gerçekleştireceklerini, güçlü ir oluşum içinde olacaklarını kaydetti
.İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına değinen Uyanıkl,  "İsrail, eskiden beri Filistin toprağını ve vatanını işgal etmektedir. Filistin halkı da bu haksızlığa isyan etmektedir. Hamas örgütü de bu sebeple kurulmuştur. İçimizde, vicdanı olan her insanın adalet arayışı içinde olduğunu söylemek gerekir. İsrail'in işgale son vermesini talep eden herkesin mücadele etmesi gerekmektedir. Ancak Almanya, Fransa ve ABD'nin uydusu olan Batı, Filistin'in yıkılmasına göz yummaktadır. ABD ise her zamanki hoyratlığıyla İsrail'i desteklemektedir. Bu durumda sormak gerekmektedir. Bu medeni dediğimiz tek dişi kalmış canavar devletlere adalet nerede? Evrensel hukuk kuralları nerede? Yerli ve Milli Parti olarak, bütün kalbimizle Filistin'e destek veriyoruz. Müslüman olmaları sebebiyle Filistin halkına yapılan zulüm kabul edilemez. Batı'nın Müslümanlığı maalesef gözünü kör etmiştir. Ancak biz güçlü olalım,  Biz Türk milleti olarak, bu Batı'ya, bu ABD'ye nasıl güveneceğiz ve nasıl birlikte hareket edeceğiz? Ayıdan post batıdan dost olmaz. Haksızlığa çanak tutanlara yazıklar olsun ve lanet olsun." dedi.