• Reklam
Serhan Seyhan

Serhan Seyhan

Gölge Korkusu

ÖNCE AYDIN

24 Kasım 2018 - 23:58

Aydın da 4 Milletvekili çıkaran İktidar Partisinin Hiç Milletvekili olmayan Milliyetçi Hareket partisini destekleme kararı almasını beklemek kısır siyaset anlayışının ürünüdür... 

Bu anlayışın Cumhur İttifakı için zarar oluşturacağıda ortadadır!!!

Böyle bir karar Aydın da siyasi açıdan önümüzde ki yerel seçimlerde önem arz eden Cumhur İttifakını başarısızlığa iteceği gibi aynı zamanda bir sonra ki milletvekilliği seçiminde Ak Partinin mevcut 4 olan milletvekili sayısında 2'ye düşürecektir. 

Tabiki sadece Ak Parti için değil Milliyetçi Hareket partisini de Aydın lokalinde olumsuz etkileyecek herhangi olası bir başarısızlıkta hayal kırıklığı yaratacaktır. 

Cumhur İttifakı elbette Aydın içinde Önemlidir 

Lakin bu ittifak Cumhurun beklentileri nispetin de değerlendirilmelidir. Milliyetçi Hareket Partisinin oyları Aydında da seçimi kritik düzeyde etkileyecektir. Bunu olumlu olarak değerlendirebilmenin yolu herkesin üzerinde uzlaşabileceği geniş tabanlı bir isim üzerinden olmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisinin Aydında Cumhur İttifakına seçim kazandırmak için ne kadar önemli ve değerli olduğu tartışılmaz bir gerçektir.  

Nasıl ki Osmaniye Manisa Adana Mersin gibi illerde Milliyetçi Hareket Partisinin adayının desteklenmesi Cumhur için ve ittifak için değer katacaksa Aydın özelinde Ak Parti adayının desteklenmesi de aynı derecede önem arz etmektedir. 

Sayın Devlet Bahçeli'nin İzmir Ankara Istanbul için gösterdiği hassasiyet ve ihtiyat Cumhur gerçeği  olan bir gereklilikse Aydın da bu örnekler arasında yer alacak bir büyükşehir konumundadır. 

Bu hissiyatla Tüm Yerel Siyasilerin realist bir çerçeve ve geniş tabanlı bir Cumhur beklentisinde buluşmak Aydın ve Aydınlılar için asli bir görevdir. 

Şimdiden böyle bir çalışma yapılabilmesi adına düşüncelerimi belirtir.Bu anlamda oluşacak Cumhur beklentisinin vücut bulabilmesi için her türlü çabayı özenle sarfedeceğimin bilgisini saygılarımla iletirim...
 
#ÖnceAYDIN 
#ÖnceCumhurittifakı diyerek seslenmek istiyorum...