Reklam

YAVUZ: " ÇİFTÇİLERİMİZİN ÇKS KAYIT SORUNU ÇÖZÜLDÜ"

YAVUZ: " ÇİFTÇİLERİMİZİN ÇKS KAYIT SORUNU ÇÖZÜLDÜ"

YAVUZ:
29 Eylül 2022 - 12:11

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Çiftçilerin ÇKS Kayıt Sorunlarının Çözümüne İlişkin asın açıklaması
 yaptı.
Yavuz, açıklamasında,  ziraat odası başkanları ve ilçe teşkilatları ile Tarım ve Orman Bakanı  Sayın Vahit Kirişci ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Nihat Pakdil’i ziyaret ederek buğday primi, 2022 yılı pamuk primi, mazot ve gübre desteklemesi, mısır, ayçiçeği, zeytinde organik tarım desteklemeleri, hayvancılık desteklemeleri, Avşar ve Karacahayıt Mahalleleri'ndeki tapusuz arazilerin prim desteklerinden faydalanması, Doğanbey ve Tuzburgazı Mahalleleri'ndeki sit altına alınan arazilerin sit alanından çıkarılması konularında toplantı gerçekleştirdiklerini anımsattı..

ÇİFTÇİLERİMİZİN ÇKS KAYIT SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Avşar, Karacahayıt ve Serçin Mahalleleri'nde mülkiyet ihtilafı olan ve 20 yıldır Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kaydedilemeyen ve bu sebeple tarımsal desteklerden faydalanamayan 565 üreticinin 10.097 dekar zeytinlik alan, 3359 dekar sulu alan olmak üzere toplamda 13.456 dekar tarım alanının, Çiftçi Kayıt Sistemi yönetmelik değişikliği ile çözülmüş olduğunu belirten Yavuz, şöyle devam etti:

"Vatandaşlarımızın her sorununda yanında olmak hepimizin temel vazifesidir. Vazifemizi yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Milletimizin duası ve desteği ile inşallah büyüyen Türkiye’nin kazanımlarıyla birlikte 2023 yılında da çiftçi ve üretici kardeşlerimize verdiğimiz destekler artarak devam edecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi, “sizler yetiştirin, üretin biz her daim sizlere destek vermeye hazırız.. Çiftçilerimizin sorunlarının çözümünde desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyor, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişci’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.".