Umut Tuncer,"Belki de AK Parti tarihinin gelmiş geçmiş en yüksek oy oranıyla bu seçimden galip çıkacağız,"

Umut Tuncer,"Belki de AK Parti tarihinin gelmiş geçmiş en yüksek oy oranıyla bu seçimden galip çıkacağız,"

 Umut Tuncer,
06 Mayıs 2023 - 08:59

AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Doç. Dr. Mehmet Umut Tuncer, " Belki de AK Parti tarihinin gelmiş geçmiş en yüksek oy oranıyla bu seçimden galip çıkacağız,"dedi.
Tuncer yaptığı açıklamada,  14 Mayıs seçimi sonucunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde seçilecek 5 milletvekili ile temsil gücü oluşturacaklarına inandıklarını belirtti.:

 Yaklaşık 2 aydır aktif olarak siyasi kimliğimle sahada olduğunu anlatan Tuncer, şunları kaydetti:

" Belki de AK Parti tarihinin gelmiş geçmiş en yüksek oy oranıyla bu seçimden galip çıkacağız, Bana göre gayrı milli olan bu ittifakın seçmenin de kitlesel bir oy akış oranı AK Parti ve Cumhur İttifakı lehine doğru harekete geçti. 100’ün üzerinde vatandaşımız gelip açıkça biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz (CHP) fakat asla bölücü zihniyete oy vermeyiz diye ifade ettiler. Yaptığımız seçim konuşmalarımızda topladığımız kalabalıkta aldığımız olumlu tepkileri yaşıyoruz. Yunan askeri bu topraklarda Aydın’da durduruldu. Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) birinci sıra milletvekili adayı Aydın'da, Kuva-yı Milliye şehrinde, Abdullah Öcalan'ın avukatını milletvekili adayı yaptılar. Bence sadece bir siyasi olarak değil bir vatandaş olarak söylüyorum, gönlümüze sıkıntı veren, bizi kedere sokan bir durumla bir tabloyla karşı karşıyayız.  Bölücü zihniyete izin vermeyen, içinde vatan sevgisini barındıran her bir vatandaşımızın bu yapıyı tarihin tozlu sayfalarına göndermesi için demokratik bir tokat atması gerekiyor.“

"Türkiye'de çıtayı yükseltme noktasında daha çok çalışmalıyız, eksikliklerimizi gidermeliyiz"

Altı görünen ancak yedili ittifakın yanı sıra  terör örgütlerinin de yuvalandığı bir masnın karşılarında rakip olduğunu söyleyen Tuncer, " AK Parti iktidarı süresince yıldırmaya çalışan kara propagandacılar var  fakat bunlara geçit vermeyeceğiz. Halkımız buna izin vermez.nBu kimin arzusu? Bu durumdan rahatsız olan güçler demokratik olmayan tüm yöntemlerle AK Parti iktidarını sonlandırmak istiyor.  Kara propaganda çalışmalarını sürdürüyorlar ama bunların toplumsal bir karşılığı yok, ikna ediciliği de yok. Türkiye'nin bir bütün olarak altyapısına çeşitli sektörler özellikle savunma sanayini getirdiğimiz noktada dünyanın önemli güçlerinden önce bölgesel güç küresel bir güç olarak konumumuzu aldık. Fakat yetmez ilerleme noktasında Türkiye'de çıtayı yükseltme noktasında daha çok çalışmalıyız, eksikliklerimizi gidermeliyiz. TOGG'un lansmanında Ankara'da bulundum. O arabaya bindiğimde, kapıları kapattığımda gözlerim doldu. Türkiye'deki o dönüşümü hem duygusal olarak hem de fiziksel olarak dokunduğum gerçeklikle yaşamış oldum. Biz günümüzden eksik kalmak gibi bir ihtimali bir tarafa bırakın, biz gördüğümüzden çok daha fazlasını üreten bir ülkeye dönüştük, dönüşüyoruz“ diye konuştu.