KUŞADASI’NDA TÜM YOLLAR KONFORA ÇIKIYOR

KUŞADASI’NDA TÜM YOLLAR KONFORA ÇIKIYOR

KUŞADASI’NDA TÜM YOLLAR KONFORA ÇIKIYOR
05 Temmuz 2024 - 17:41


Başkan Ömer Günel’in göreve gelmesi ile ‘hizmeti yol eyleyen’ Kuşadası Belediyesi, kent genelinde alt ve üst yapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Bir yandan farklı mahallelerde kilit parke ve yağmur suyu hattı döşeme işlemlerini sürdüren Kuşadası Belediyesi ekipleri, bir yandan da 7/24 mesai yapan Acil Müdahale Birimi aracılığıyla tamirat ve tadilat çalışmalarını en kısa süre içerisinde tamamlayarak sorunları gideriyor.
CAMİATİK MAHALLESİ YENİ YOLLARINA KAVUŞTU
Başkan Ömer Günel’in 2019-2024 yıllarını kapsayan görev süresi içerisinde alt ve üst yapı sorunlarının kalıcı olarak çözüme kavuşturulması amacıyla çalışma yürütülen Camiatik Mahallesi’ne yapılan yatırımlar devam ediyor. Bu kapsamda Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Güneş Sokak’ta kilit parke döşeme çalışmalarını tamamlayarak bölgeye yaklaşık 3 bin metrekare daha yeni yol kazandırdı.
DEĞİRMENDERE MAHALLESİ YENİLENİYOR
Kuşadası Belediyesi, kentin hızla büyüyen bölgelerinden olan Değirmendere Mahallesi’nin yol ve altyapı sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında ise 802. Sokak’ta yol yapımına başladı. 1500 metrekarelik alanda çalışmalarını sürdüren ekipler, kilit parke taşı döşeme işlemi yürütüyor. Göcek Kavağı mevkiinde ise yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları devam ediyor. Yağmur suyu hattının tamamlanmasının ardından bölgede yaklaşık 6 bin metrekarelik alan, kilit parke taşı ile kaplanacak.
ANINDA MÜDAHALE, ANINDA ÇÖZÜM
Kuşadası Belediyesi tarafından kent genelinde yaşanabilecek olumsuzlukları anında giderebilmek amacıyla çalışan ve kurulduğu 2021 yılından bu yana 8 binin üzerinde talebi çözüme kavuşturan Acil Müdahale ekipleri ise altyapı kurumları tarafından  yürütülen çalışmalar nedeniyle bozulan yol ve kaldırımları kısa süre içerisinde tamir ederek eski haline getiriyor.