• Reklam
  • Reklam

KOÇARLI ATATÜRK İLKOKULU'NA ROBOTİK KODLAMA MERKEZİ AÇILDI

KOÇARLI ATATÜRK İLKOKULU'NA ROBOTİK KODLAMA MERKEZİ AÇILDI

KOÇARLI ATATÜRK İLKOKULU'NA ROBOTİK KODLAMA MERKEZİ AÇILDI
16 Eylül 2021 - 08:48

(KAHEV) Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı'nın   yapmış olduğu destek ile Koçarlı İlçesi Atatürk ilkokuluna Robotik Kodlama Atölyesi açıldı. 'KAHEV le Kodluyoruz' projesi kapsamında tüm Türkiye ve yurt dışındaki kadın hekimlerin bağışları ile alınan Robotik Kodlama malzemeleri Atatürk ilkokulunda öğrencilerin hizmetine sunuldu. Konu hakkında bilgi veren okul müdürü Murat DEMİROĞLU 
"artık yazılımların hakim olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bunun bilincinde olan bizler ve KAHEV gibi sivil toplum kuruluşları geleceğimiz olan çocukların çağın gerisinde kalmamaları için gayret gösteriyorlar. Bu ortak amaç sebebiyle KAHEV'le kesişen yolumuzun sonunda Atatürk ilkokulu öğrencileri Robotik Kodlama Atölyesine kavuştular. Özellikle KAHEV in malzeme desteği bu konuda çok önemliydi. Bize düşen sınıf oluşturmaktı ve bunu da sağladık. Bu nedenle okulumuzun ve dolayısı ile öğrencilerimizin hizmetine sunulan Robotik Kodlama atölyesinde destekleri olan KAHEV ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Osman ARIKOĞLU na çok teşekkür ederim.

Açılışa katılan "KAHEV" üyeleri Aydında görev yapan Dr. Ayça TUZCU ve Dr. Gonca EVCİL "Eğitimcilerimizin bu talebine vakıf olarak kayıtsız kalamazdık. Eğitimde bir fark yaratabilmek adına bu talebi bize ulaştıran eğitimcilerimizi cevapsız bırakamazdık. Projenin hayata geçmesi için KAHEV İNTERNATIONAL üyesi ve aynı zamanda memleketi Aydın olan ABD de ki hekim üyemiz Dr. Gonca OKTAY KOÇOĞLU  hanım başta olmak olmak üzere destek veren Dr.Eylem ÖCAL ve destek veren KAHEV gönüllüsü  tüm kadın hekimlere teşekkür ederiz . Her zaman eğitime destek vermeye devam edeceğiz." dedi.
Açılışı gerçekleşen Robotik Kodlama Atölyesi öncesinde vakfa teşekkür ve şükranların sunulduğu plaket  Dr. Ayça TUZCU ve Dr. Gonca EVCİL'e sunuldu.