• Reklam
  • Reklam

En çok güvenilen Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu

En çok güvenilen Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu

En çok güvenilen Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu
19 Eylül 2021 - 02:34

Metropoll Araştırma tarafından yapılan Türkiye’nin Nabzı araştırmasının sonuçları açıklandı. Ağustos 2021 tarihli yapılan ankete göre en çok güvenilen belediye başkanı olarak CHP’li Özlem Çerçioğlu’nun ismi ön plana çıktı. Başkan Çerçioğlu’nun önünde ise siyasi partilerin genel başkanları yer aldı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun başarılı çalışmaları anketlere yansımaya devam ediyor.
Metropoll Araştırma Kurucusu Özer Sencar ‘Siyasilerin Beğeni Düzeyi anketinin’ sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. Anket sonuçlarına göre, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu siyasi partilerin Genel Başkanlarının hemen arkasında yer alarak birçok ismi geride bıraktı.

Anket sonuçları hakkında açıklama yapan Sencar, “Ağustos ayı araştırmasına göre beğeni düzeyi en yüksek isim 5.4 puan ile Mansur Yavaş olmuştur. Yavaş'ı 4.7 puan ile Ekrem İmamoğlu, 4.2 puan ile Recep Tayyip Erdoğan ve 4 puan ile Meral Akşener takip etmektedir. Katılımcılara 'aşağıdaki isimleri ne derece beğendiğinizi '0. Hiç beğenmiyorum, 10 çok beğeniyorum' olacak şekilde 0'dan 10'a kadar bir puan verebilir misiniz sorusu soruldu” ifadelerini kullandı.