Efeler Belediyesi'nden kamuoyuna açıklama

Efeler Belediyesi'nden kamuoyuna açıklama

Efeler Belediyesi'nden kamuoyuna açıklama
25 Eylül 2023 - 12:10


İnternet üzerinden haber paylaşımı yapan aydinpost.com adresli sitede, 25.09.2023 tarihinde, saat 09.00’da yayımlanan Erman Çetin’in “Efeler Belediyesi’ne Operasyon mu Yapıldı?” başlıklı köşe yazısı, söz konusu yazarın hayal dünyasındaki komedi oyunlarının son perdesi niteliğindedir. İçeriği tamamen gerçek dışı olan bu metin, kamuoyunu yanıltmaktadır. 
Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz bisiklet turunda vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için güzergâh boyunca refakat eden Aydın İl Emniyet Müdürlüğü mensuplarının belediye hizmet binası önünde hazır bulunmalarını, “…polisler, bütün öğleden sonra nöbet tuttular! Efeler Belediyesi’nin bazı birimlerinden dosyalar ve belgeler polis tarafından alındı” iddialarıyla servis etmek; kara propagandanın, çarpıtmanın, haber adı altında iftira atmanın en açık ve düşük örneğidir.
Yazılan metin sadece belediyemizi değil görevlerini yapan emniyet mensuplarını da zor durumda bırakabilecek niteliktedir. Kalemini karanlık bir gücün art niyetli gölgesi altında kullanan söz konusu kişinin, yaptığı bu açık düşmanlığın, kamuoyunun hiçbir menfaatini gözetmediği apaçık ortadadır. Bahse konu şahsı, etik çerçevede habercilik yapmaya bütün ümitsizliğimizle davet ediyoruz.
Eylemleri suç içeren şahıslara karşı her türlü hukuki sürecin başlatılacağını ve gündemin takipçisi olmaya devam edeceğimizi başta değerli Efeler halkı olmak üzere tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.