Reklam

Alıcık, "Aydınlı demokrasi dersini sandıkta verecek"

Alıcık, "Aydınlı demokrasi dersini sandıkta verecek"

Alıcık,
07 Kasım 2023 - 16:53

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 31 Mart 2024 de yapılacak Mahalli İdareler seçimlerine yönelik çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 Alıcık,  Cumhurbaşkanı ve Sayın MHP  Genel Başkanları ile  Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyetinin 100. Yılında, Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerimize ulaşmak için AK Parti ve MHP kadroları olarak, iki vücut tek yürek halinde Cumhur İttifakı olarak çalıştıklarını bildirdi.


“Aydınlı Demokrasi Dersini Sandıkta Verecek”


MHP İl Başkanı Haluk Alıcık, Cumhur ittifakı ruhuyla seçim çalışmaları için gittikleri her yerde Aydının efe torunları tarafından samimiyetle karşılandıklarını söyleyerek “Efelik topuk işi değil yürek işidir. Aydın’ın işte bu yüreğe sahip olan efe torunları da bize her yerde yürekten sarılıyorlar. Bu samimiyetlerinden anlıyoruz ki bu yürekli efe torunları milletin bekası için bir araya gelen Cumhur ittifakının karşısındakilere ‘Demokrasi Dersi’ni en güzelşekilde sandıkta göstereceklerdir” dedi.

 

“CHP’li seçmen oyunun farkında”

Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, pişmanlık yaşayan ve gözü hala üç hilalde olan diğer partilileri de Cumhur ittifakına davet etti.
Başkan Alıcık, “CHP’nin tabanını oluşturan vatansever, milliyetçi arkadaşlarımız eminiz ki CHP’de oynanan oyunun farkında. Milliyetçi Hareket Partisi’ne küskünlük ve kırgınlık yaşamış olan arkadaşlarımız, başka siyasi partilerde kendilerine çözüm aramış, beklenti içine girmiş arkadaşlarımız da bu olayın farkındadır. ‘Neyin ne olduğunun farkına vardık, bu ihanet çemberini içinde bizlerin yeri yok’ diyen herkese kapımız sonuna kadar açıktır." diye konuştu.


31 Mart 2024 Seçimleri süreci başladı.

MHP Genel Merkezi tarafından seçim süreci ile ilgili genelgeden de bahseden Alıcık, ; Yüksek Seçim Kurulunun 27.10.2023 tarih ve 1460 nolu ekte gönderilen kararı gereğince 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin; aday adaylığı için emekli olacak aday adaylarının emeklilik dilekçelerini de, en geç 1 Aralık 2023 Cuma günü saat 17.00’ye kadar 2839 sayılı Kanun’un 18.maddesi uyarınca görevlerinden ayrılması gerektiğini. anımsattı.

Genelge esaslarında başvuruları alacaklarını belirten Başkan Alıcık; “Marka Kent Aydın İçin bende varım diyen herkese kapımız gönlümüz açık. Aydın kentimizin hak ettiği yönetim kalitesine ve yönetim anlayışına 31 Mart 2024 de hemşerilerimizin sandık başına giderek, milli bilincin iradesi ile doğan, tercih ve beklentisiyle oluşan Cumhur İttifakı Adaylarımızı Aydın Kentimizde başarıya taşıyacağınıza olan inancımız tamdır.” dedi.